Sobota, 23. Luty 2019

HYDROTERAPIA

HYDROTERAPIA

Hydroterapia - leczenie przy pomocy wody (temperatury i ciśnienia)

1. BICZE SZKOCKIE - to za zabieg z wykorzystaniem ciepłej i zimnej wody , naprzemiennie i pod ciśnieniem. Mają one silne działanie mechaniczne, bodźcowe. Wykorzystuje się je do walki z cellulitem, w nerwicach. W związku z gwałtowną zmianą temperatury wody wywołują ona trening naczyń krwionośnych co wykorzystuje się w profilaktyce chorób przeziębieniowych. Czas trwania zabiegu 8 - 12 min.

2. HYDROMASAŻ - to masaż wodny o nieco silniejszym działaniu aniżeli jacuzzi. Można go stosować zarówno u ludzi zdrowych jak i chorych. Ma wiele zastosowań między innymi w otyłości, porażeniach wiotkich i spastycznych, w konieczności odprężania się i w wielu innych. Czas trwania zabiegu: 20 min.

3. MASAŻ PODWODNY - to zabieg w wannie wypełnioną wodą wykonywany za pomocą natrysku skupionego z regulowanym ciśnieniem i temperaturą wody. Ten rodzaj masażu powoduje zwiększenie ukrwienia i wzrost przepływu chłonki. Czas trwania zabiegu: 20 min.

4. WIRÓWKI - w zabiegu tym wykorzystuje się w celach leczniczych wpływ temperatury wody oraz jej oddziaływanie mechaniczne związane z ruchem wirowym. Czas trwania zabiegu: 15 - 20 min.

5. SOLANKA - to zabieg wodny z użyciem soli leczniczych ,stosowany w przewlekłych stanach zapalnych i bólowych mięśni, stawów i nerwów, stanach ze wzmożonym napięciem mięśniowym, a nawet w bezsenności i niedoczynności tarczycy. Czas trwania zabiegu: 20 - 30 min.

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 2570