Sobota, 23. Luty 2019

Międzynarodowy turniej w tenisie stołowym

2018 Polish Junior & Cadet Open - ITTF Premium Junior Circuit
.

Kolejny turniej młodzieżowego World Touru odbywa się w terminie od 23 do 27 maja 2018r. Turniej Polish Junior & Cadet Open zaliczany jest do prestiżowego cyklu Premium międzynarodowej federacji. Wyżej jest tylko Golden Series z czterema azjatyckimi imprezami. W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo" we Władysławowie wystąpi ponad 300 zawodniczek i zawodników z ok. 40 krajów, w tym m.in. Chińczycy, Japończycy i Niemcy.

W blisko 70-osobowej polskiej reprezentacji znaleźli się m.in.: juniorki siostry bliźniaczki Anna i Katarzyna Węgrzyn (AZS UE Wrocław), junior Samuel Kulczycki i kadet Maciej Kubik (obaj Olimpia-Unia Grudziądz).

Pięć lat temu w juniorach triumfował Jakub Dyjas, obecnie mający na koncie medale ME w singlu i deblu. W finale pokonał Brazylijczyka Hugo Calderano, który niedawno zajął drugie miejsce w silnie obsadzonych zawodach WT w Dausze. W Cetniewie z powodzeniem grała wówczas 15-letnia japońska pingpongistka Miu Hirano, obecnie brązowa medalistka MŚ 2017 w singlu i srebrna DMŚ 2018.

 

 

 

 

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 880