Sobota, 23. Czerwiec 2018

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lekkoatletyce

.

W dniu 15.05.2018r. na stadionie COS OPO Cetniewo odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lekkoatletyce Dziewcząt oraz Chłopców. Zawody te były eliminacją do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 23.05.2018 roku tradycyjnie w Słupsku. W rywalizacji wzięło udział ponad 200 zawodników i zawodniczek z całego Powiatu Wejherowskiego, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu lekkoatletyką  w naszym powiecie. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a dzięki wspaniałemu obiektowi oraz dobrej pogodzie, wielu młodych lekkoatletów uzyskało wartościowe wyniki, a niektórzy poprawili swoje rekordy życiowe. Na zakończenie zawodów zawodnicy oraz zawodniczki zostały nagrodzone medalami oraz dyplomami które wręczał: Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski, referent ds. sportu i imprez sportowych w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak.

 

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:

100m chłopcy
1. Filip Freitag – SP nr 8 Wejherowo                                      11.24 s.

2. Beniamin Damps – SP nr 2 Luzino                                        11,39 s.

3. Dominik Skoczylas – SP nr 4 Reda                                        11,62 s.


100m dziewczyny
1. Martyna Piekut – SP nr 9 Wejherowo                                12,98 s.

2. Marta Piecuch – SP nr 1 Rumia                                               13.07 s.

3. Maja Przybyła – SP nr 4 Reda                                                  13.32 s.  

300m chłopcy

1.  Nikodem Dzienisz – SP nr 2 Luzino                                 40.36 s.

2. Jakub Poznański – SP nr 1 Rumia                                         40.65 s.

3. Jakub Kwidziński  – SP nr 8 Wejherowo                              41.39 s.

300m dziewczyny

1. Marta Piecuch – SP nr 1 Rumia                                         43.64 s.

2. Martyna Piekut– SP nr 9 Wejherowo                                    44.99 s.

3. Amelia Hermann – SP nr 4 Reda                                          47.78 s

                  

600m chłopcy
1.Kacper Matusiak  – SP nr 4 Reda                              1.32.63. min
2. Dawid Darga – SP nr 9  Wejherowo                             1.35.10 min.
3. Dorian Domachowski – SP nr 6 Wejherowo                1.36.20 min.
               
600m dziewczyny
1. Daria Teska –  SP nr 4 Reda                                       1,45,46 min

2. Daria Domżalska – SP nr 1 Rumia                               1.47.16 min

3. Weronika Oryl – SP nr 5 Wejherowo                            1,47.49 min         

 

1000m chłopcy
1.
 Kamil Trocki  – SP nr 4 Reda                                    2.52.37 min

2. Maciej Darznik – SP nr 2 Luzino                                  2,56.88  min

3. Dawid Król – SP nr 4 Reda                                           3,02.17 min

1000m dziewczyny

1. Aleksandra Dominik - SP Kostkowo                         3.10.75 min

2. Karolina Witt - SP Bolszewo                                         3.26.38 min             

3. Oliwia Steć – SP nr 1 Rumia                                         3.27.04 min      

2000m chłopcy

1. Paweł Głodowski – SP Gniewino                              6.34.03 min  

2. Jakub Godlewski – SP nr 8 Wejherowo                        6.36.50 min

3. Kajetan Borawski – SP nr 4 Reda                                 6.38.19 min

110 m przez płotki

1. Norbert Czerwionka– SP Bolszewo                                 16.51 s

2. Marcel Grzenkowicz – SP Bolszewo                                    18,07 s

3. Rafał Kowalewski – SP Bolszewo                                         18.29 s

 

80 m przez płotki

  1. Natalia Młodak – SP nr 1 Rumia                               12.79 s
  2. Patrycja Gajewska – SP Bolszewo                                12.95 s
  3. Paulina Żygo – SP Bolszewo                                         14.19 s

 

200 m przez płotki

  1. Adrian Potrykus– SP Bojano                                   29.96 s
  2. Marcel Grzenkowicz – SP Bolszewo                          30.17 s
  3. Patryk Pyszka – SP Bolszewo                                     30.35 s

 

200 m przez płotki

  1. Natalia Młodak – SP nr 1 Rumia                              32.35 s
  2. Ewelina Wojciechowska – SP Bolszewo                     35.52 s
  3. Julia Górniak – SP nr 4 Reda                                       36.98 s    

 

4x100m dziewczyny
1
. Joanna Kołodzik, Karolina Matuszewska, Adriana Zalewska, Aleksandra Dominik -  SP Kostkowo  -  55.84 s.

  1. SP nr 4 Reda – 56.67 s       
  2. SP Bolszewo – 57.14 s                     
     

4x100m chłopcy

  1. Błażej Miklewicz, Norbert Czerwionka, Marcel Grzenkowicz, Patryk Pyszka – SPBolszewo - 48.51 s.
  2. Gmina Szemud – 49.36 s                        
  3. SP nr 4 Reda – 49.76 s                                                                    

 

 Skok w dal chłopcy
1. Szymon Kędzior – SP nr 11 Wejherowo               5.63 m

2.Norbert Czerwionka – SP Bolszewo                         5.44 m

3. Artur Szandrach – SP nr 4 Reda                              5.35 m


Skok w dal dziewczyny
1. Karolina Gaffka  – SP nr 9 Wejherowo                5.05 m

2. Oliwia Bielska – SP Bolszewo                                   4.90 m

3.Kinga Będzikowska– SP nr 9 Wejherowo                4.45 m


 Skok wzwyż chłopcy
1.Mikołaj Kunz  – SP nr 4 Reda                              1,65 m

2.Rafał Kowalewski   - SP Bolszewo                         1,55 m

3.Antoni Józefczyk –SP nr 6 Wejherowo                  1,50 m

 

Skok wzwyż dziewczyny
1. Patrycja Gajewska - SP Bolszewo                   1,50 m

2. Oliwia Bielska – SP Bolszewo                               1,50 m

3. Anna Hildebrandt – SP nr 6 Wejherowo             1,42 m


Pchnięcie kulą  (5kg) chłopcy
1. Szymon Kopicki– SP nr 9 Rumia                   12.13 m

2. Mikołaj Potrykus – SP nr 1 Rumia                     11.04 m

3. Mikołaj Hebel – SP Bolszewo                            10.99 m

 

Pchnięcie kulą (3kg) dziewczyny
1. Julia Gehrmann - SP Bolszewo                      11,02  m

2. Agata Krzemieniewska – SP nr 4 Reda               9.58 m

3. Klaudia Myćka – SP nr 1 Rumia                           9.48 m

 

 

Rzut oszczepem (600g) chłopcy
1. Grzegorz Bach – SP nr 4 Reda                        43.84 m
   

2. Mikołaj Potrykus – SP nr 1 Rumia                      34.75 m

3. Karol Kwidziński    - SP Bolszewo                      34.54 m               

Rzut oszczepem (600g) dziewczyny
1.  Julia Holk - Łebińska –  SP Bolszewo           30.45 m

2. Martyna Meyer – SP Bolszewo                          30.00 m

3.Emilia Jarzembińska – SP Bolszewo                  22.84 m

Rzut dyskiem (1 kg) chłopcy
1. Bartek Mak  –  SP nr 3 Reda                           39.80 m

2. Karol Białk – SP Bolszewo                                29.83 m

3. Karol Kwidziński – SP Bolszewo                       27.29 m

Rzut dyskiem (0,75 kg) dziewczyny

1. Julia Gehrmann – SP Bolszewo                    28.48 m

2. Klaudia Myćka – SP nr 1 Rumia                       26.80 m

3. Julia Holk - Łebińska – SP Bolszewo               24.42 m

 

 

 Tabela medalowa

Miasta/Gmina

Złote

Srebrne

Brązowe

Razem

Bolszewo

6

11

9

26

Reda

6

2

8

16

Rumia

4

6

2

12

Wejherowo

4

3

6

13

Kostkowo/Gniewino

3

-

-

3

Luzino

1

2

-

3

Szemud/Bojano

1

1

 

2

   

FOTORELACJA - TUTAJ                                                                

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 219